RT0805BRD0722K1L
Mfr.Part #
RT0805BRD0722K1L
Description
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
22.1 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%